Simülasyonda Yeni Bir Çağ

Simülasyonda Yeni Bir Çağ

Saç dökülmeleri birçok insanın korkulu rüyasıdır. Saçlarımız gün içerisinde birçok neden ötürü dökülebilir. Hava şartları, psikolojik nedenler ve genetik sıkıntılar sebebi ile dökülebilecek olan saçlarımız için birçok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanlardan birisi saç simülasyonudur.

                Türkiye’de saç simülasyon sisteminin kurucusu olan Serkan Bozkurt, geliştirdiği ve kullandığı bilgisayar destekli altın iğne kullanımı ile simülasyon konusunda yeni bir çağ yaşatmaktadır. Serkan Bozkurt’un saç simülasyon merkezlerinden de saç simülasyonu nedir ve saç simülasyonu fiyatları hakkında bilgi edinilebilir.

                Saç Simülasyonunun Önemi

                Günümüzde saç dökülmelerine karşı birçok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalar arasında son zamanlarda ciddi bir yükseliş gösteren simülasyon işlemleri, saç bölgelerinde sıkıntı yaşayan kişilere uygulanır. Problemli olan bölgelere minik saç efektleri verilip boyanması ile uygulanan bu işlem için bitkisel içerikli özel olan boyalar kullanılmaktadır. Bu boyalar dermatolojik testlerden ve ağır metal testlerinden başarı ile geçmiştir. Bu testlerin sonuçları ışığında insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı belirlenmiştir. Mevcut olan saçlara da asla zarar vermeyen bu boyalar, kişinin cilt yapısı, bakım oranı ve yaşam tarzına göre 3 ila 5 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. Vücuttan solarak çıkan bu işlemler, bu sayede hem yenilenebilir hem de silinebilir olmaktadır. Cerrahi bir operasyon yapılmadan gerçekleştirilen bu işlemler, kişinin yaptırmak istediği saç bölgelerinin büyüklüğüne göre 3 ila 5 saat aralığında sürebilmektedir. Saç pigmentasyonu ve saç gölgeleme gibi isimlerle de bilinen simülasyon işlemlerinde herhangi bir dövme işlemi gerçekleşmez. Hamilelerin, kanser tedavisi gören kişilerin, cilt yapısında problem yaşayanların ve saç renginde değişim gösterenlerin bu uygulamaları yaptırması uygun değildir.

                Altın İğne Değişimi

                Türkiye’de bilgisayar destekli altın iğne kullanımının tek örneği olan Serkan Bozkurt’un merkezlerinde yapılan saç simülasyonu işlemleri, birçok kişiye eskisinden bile daha iyi bir görünüm kazandırmaktadır. Genellikle metal alaşımlı iğneler kullanılan diğer işlemlerde kişinin saç telinin kalınlığına göre iğne seçimi olmaz ve bu işlemler tekdüze olan işlemler olarak görülür. Ancak altın iğne kullanımı ile gelen değişim sayesinde artık kişiler kendi saç teli kalınlıklarına göre seçilmiş altın iğneler ile bu uygulamalardan faydalanmaktadır. Kızarıklık ve şişme gibi olumsuz sağlık durumlarının yaşanmadığı bu sistemde kişiler, daha sağlıklı ve doğal görünümler elde ederler. Bu işlemler kişinin sosyal aktivitelerini ve işlerini kesinlikle engellememektedir. Simülasyon işlemi uygulandıktan sonra işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

                Dövme İle Farklar

                Birçok kişi simülasyon ve saç dövmesi uygulamalarını birbiri ile karıştırmaktadır. Birbirine benzeyen bu iki uygulama aslında farkları olan işlemlerdir. Dövme işlemlerinde kalıcılık esas olmaktadır. Ancak kişinin bakım durumu ve yaşam tarzına göre 3 ila 5 yıl arasında saç renklerinde oynamalar meydana gelebilir. Saç simülasyonu işlemleri ise vücuttan solarak atıldığı için yenilenebilir ve silinebilir olmaktadır.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?