Simülasyonda Altın Etkisi

Simülasyonda Altın Etkisi

Günde yaklaşık 100 saç teli vücudumuzdan kopar. Psikolojik etmenler, hava koşulları ya da genetik sebeplerle de bu sayı ne yazık ki artabilir. Saçlarının dökülmesi insanlarda negatif bir hava yaratır ve bu durumla başa çıkmak zorunda kalınır. Saç dökülmesi ile birçok seçenekle başa çıkabilecek olan kişilerin son gözdesi saç simülasyonudur.

                Türkiye’de saç simülasyon sisteminin kurucusu olan Serkan Bozkurt, geliştirdiği ve kullandığı bilgisayar destekli altın iğne kullanımı sayesinde simülasyon işlemlerine yeni bir boyut kazandırmaktadır. Altın iğne sistemi ile daha doğal ve sağlıklı görünümler elde edilir.

                Neden Simülasyon?

                Türkiye’de saç gölgeleme ve saç pigmentasyonu gibi isimlerle de bilinen simülasyon işlemleri son zamanlarda ciddi bir atılım içerisindedir. Birçok insanın saç simülasyonu nedir, nasıl uygulanır, zararı var mıdır gibi soruları sormasına sebep olan bu işlemlerin önemli kısımları şunlardır;

  • Simülasyon, saç sorunu yaşanan bölgelerin minik boyama işlemleri ile boyanması işlemidir.
  • Kullanılan boyalar, dermatolojik olarak test edilen ve ağır metal testlerinin uygulandığı bitkisel ve özel boyalardır.
  • Bu boyalar insan sağlığına ve mevcut saç tellerine asla zarar vermemektedir.
  • Vücuttan solarak atılan bu boyalar sayesinde, işlemlerin yenilenebilme ve silinebilme özellikleri vardır.
  • Cerrahi bir operasyon olmayan bu işlemler, kişinin yaşam tarzı, cilt yapısı ve bakım durumlarına göre 3 ila 5 yıllık kullanım ömrüne sahip olur.
  • İşlem yapılacak saç bölgesinin büyüklüğüne göre 3 ila 5 saat sürebilecek olan işlemler sonrasında kesinlikle bir sağlık sorunu yaşanmamaktadır.
  • Hamileler, cilt problemleri olanlar, Kanser tedavisi görenler ve saç rengi değişimi yaşayanların simülasyon işlemleri yaptırmamaları gerekir. Bunun dışında her insan rahatlıkla ve güvenle bu işlemleri yaptırabilir

Altın İğnenin Faydaları

                Türkiye’de sadece Serkan Bozkurt’un kullanıp geliştirdiği bilgisayar destekli altın iğne kullanımı saç simülasyonuna yepyeni bir boyut kazandırmıştır. Bu altın iğneler sayesinde şişme ve kızarıklık gibi oluşabilecek tüm olumsuzluklara çare bulunmuştur. Diğer metal alaşım iğneleri gibi tekdüze olmayan altın iğneler, işlem yapılacak kişinin saç teli kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir. Bu sayede daha doğal ve estetik bir görünüm elde edilir. Problemli saç bölgelerinin büyüklüğü ile değişkenlik gösterebilen saç simülasyonu fiyatları için Serkan Bozkurt’un saç simülasyon merkezleri ile iletişime geçilip bilgi alınabilir.

                Dövme İşlemi Tarih Mi Oluyor?

                Altın iğne ile ciddi bir çıkış yakalayan simülasyon işlemleri ile saç dövmesi işlemi birçok konuda benzerlik gösterse de birbirinden farklı uygulamalardır. Simülasyon işlemleri kolaylıkla silinebilir ve yenilenebilir durumda olduğu için daha kullanışlı ve tercih edilebilir durumda olmaktadır. Dövme işlemlerinde ise yenilenme gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Yenilenme ve silinme işleminin olmadığı dövme işleminde zaman geçtikçe boyaların renk değiştirmesi ile görünüm ve doğallık özellikleri ciddi zarar görmektedir. Bu sebeple yine simülasyon işlemi tercih edilebilirliğini korumaktadır.  Bu sebepler geçerliliğini korudukça simülasyon işlemleri popülaritesini arttıracakken , dövme işlemlerine olan ilgi azalacaktır.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?